Ohlášky na týden 22. – 29. 11. 2020

 • Ve středu 25. listopadu je památka sv. Kateřiny Alexandrijské, patronky farnosti Hořice na Šumavě.
 • V neděli 29. listopadu v církvi zahajujeme nový církevní rok tj. 1. neděli adventní.
 • Vzhledem k tomu, že od pondělí 23. listopadu je v rámci opatření coronaviru dovoleno 20 účastníků bohoslužeb. Ve všední dny se budou konat v Českém Krumlově od pondělí do soboty mše svaté v zimní kapli, vždy v 17:00 hodin veřejně (v tyto dny tj. pondělí až sobota nebudou vysílány přímé přenosy, protože v zimní kapli nemáme možnost vysílacího zařízení.
 • Avšak v neděli vzhledem k tak nízké možnosti účastníků v kostele (pouze 20 povolených věřících na bohoslužbě), bohužel v Českém Krumlově NEBUDE ještě možná veřejná bohoslužba v kostele sv. Víta. V neděli BUDE mše svatá zatím vysílána v přímém přenosu z farní kaple.
 • V ostatních farnostech budou na 1. neděli adventní pro místní farníky již bohoslužby veřejné

          Kájov – 8:00 hodin; Větřní – 8:00 hodin; Přídolí 11:15 hodin; Věžovatá Pláně 11:15 hodin

 • Na první neděli adventní při bohoslužbách ve výše uvedených farnostech věřícím budou požehnány adventní věnce.
 • Českém Krumlově budou věřícím požehnány adventní věnce v kostele sv. Víta v sobotu 28. listopadu v čase od 16:00 do 17:00 hodin. Nebo následující den tj. na první neděli adventní 29. listopadu v čase od 16:00 do 17:00 hodin. !!!! Prosíme věřící, jak budou přicházet s adventními věnci, aby do kostela chodili postupně, aby nedocházelo k velkému shromažďování většího počtu osob!!!! Děkujeme za pochopení.
 • V Českém Krumlově v sobotu 28. listopadu a v neděli 29. listopadu v čase od 16:00 do 17:00 hodin věřící mohou přistoupit ke svátosti smíření a také ke svatému přijímání.
 • Denně jsme v Českém Krumlově v kostele sv. Víta k dispozici svaté zpovědi – vždy od 16:30 do 17:00 hodin, (v sobotu 28. listopadu a v neděli 29,. listopadu od 16:00 do 17:00 hodin). V této době mohou také naši věřící přistoupit ke svatému přijímání.
 • Doporučujeme našim věřícím, aby se s námi denně ve 20:00 hodin spojili v modlitbě svatého růžence za ukončení pandemie a ochranu našich farností a rodin.
 • Všechny další informace je možné sledovat na webu farnosti Český Krumlov, Větřní, Kájov.
 • Máme možnost také využívat našich katolických medií, jako je TV NOE, TV LUX a Radio Proglas. Dále využijme doma četbu Bible a různých pobožností, které máme v kancionálu.
 • Modlíme se za všechny naše věřící a věříme, že i naše věřící se modlí za nás kněze. Kéž nás všechny milosrdný Bůh posílí a mocná přímluva Panny Marie a našich farních a národních patronů ochrání.